Zalety mediacji karnej – konkurs Prokuratora Generalnego

ZALETY MEDIACJI KARNEJ – KONKURS PROKURATORA GENERALNEGO

Prokuratura Generalna

Z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji Prokurator Generalny ogłasza II konkurs na pracę pt. „Zalety mediacji karnej”.

Warunki konkursu:

1. objętość opracowania: do 20 stron znormalizowanego arkusza autorskiego (40 000 znaków ze spacjami),

2. termin nadsyłania prac na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do 30 września 2011 r.

 

Dla najlepszej pracy wybranej przez jury w składzie: po jednym przedstawicielu Prokuratora Generalnego, wydawnictwa Wolters Kluwer Polska oraz Polskiego Centrum Mediacji Prokurator Generalny przewidział nagrody książkowe ufundowane przez Prezesa Wydawnictwa Wolters Kluwer Polska.

Nagrody zostaną wręczone podczas sesji „Mediacja w praktyce prokuratorskiej – dziś i jutro”, która będzie transmitowana on-line 20 października 2011 roku z Prokuratury Generalnej.

To już druga edycji konkursu ogłaszanego przez Prokuratora Generalnego z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji. W pierwszym konkursie laureatami konkursu na pracę pt. „Dlaczego kieruję sprawy do postępowania mediacyjnego?” zostali:

I. miejsce: Pan Cezary Kąkol – prokurator Prokuratury Rejonowej w Żarach

II. miejsce: Pani Marta Wysocka – Fronczek - doktorantka Instytutu Nauk Prawnych PAN

III. miejsce: Pani Anna Tombek – Knigawka - pracownik cywilny Prokuratury Generalnej i Pan Wojciech Kotowski - sekretarz redakcji „Prokuratura i Prawo”

Zapraszamy do udziału w konkursie.

Wydział Informacji i Kontaktu z Mediami

Prokuratury Generalnej