II Kongres Nauk Sądowych

Komitet Organizacyjny Kongresu informuje, że II Kongres Nauk Sądowych odbędzie się w dniu 20 czerwca 2015 roku w Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.

Tematyka kongresu:

  1. 1.Zmiany w polskim prawie. Zasada kontradyktoryjności.
  2. 2.Ustawa o biegłych, status biegłego w Polsce.

Do wzięcia udziału w kongresie zapraszamy wszystkich biegłych z list sądów okręgowych jak i biegłych powoływanych do sprawy (ad hoc) oraz rzeczoznawców. Zmiany, jakie będą obowiązywać w kodeksach w Polsce od 1 lipca 2015 roku dają nowe możliwości, ale i ryzyko dla ekspertów - przez dopuszczenie możliwości wydawania opinii prywatnych na zlecenie kancelarii adwokackich. Zgodnie z harmonogramem prac nad ustawą o biegłych liczymy, iż do 20-tego czerwca zostanie ona przyjęta przez Sejm RP.

Szczegółowe informacje organizacyjne będą ujęte w komunikacie nr 2, który ukaże się w styczniu 2015 roku.

 

Komitet Organizacyjny                                                                                               Komitet Naukowy

Dr med. Jerzy Pobocha                                                                                               prof. dr Tadeusz Tomaszewski

 

Adres Komitetu Organizacyjnego:

Polskie Towarzystwo Psychiatrii Sądowej

www.ptps.com.pl

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel: 605-053-894 i 506-728-740

fax: 091 – 881-21-34