Sprawcy brutalnego zabójstwa oskarżeni

W dniu 12 kwietnia 2010 r. do Sądu Okręgowego w Białymstoku został skierowany akt oskarżenia przeciwko Pawłowi T., Kamilowi K. oraz nieletniemu Sylwestrowi K. Mężczyźni oskarżeni są o to, że w dniu 24 lipca 2009 r. w domu mieszkalnym przy ul. Ogrodowej, działając wspólnie i w porozumieniu, w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia Jana J., dokonali pobicia w/wymienionego, w ten sposób, iż zadawali mu ciosy rękoma i kopali go po głowie oraz innych częściach ciała, powodując u pokrzywdzonego liczne obrażenia, między innymi, obrzęk i stłuczenie mózgu, rozdarcie płuca prawego, pęknięcie wątroby, jak również zadawali mu ciosy narzędziami ostrymi tnącymi i kłującymi, powodując u w/wymienionego obrażenia w postaci licznych ran ciętych co doprowadziło do wstrząsu krwotocznego i urazowego, co w konsekwencji skutkowało zgonem w/wymienionego, tj. o czyn z art. 148 § 1kk.
         Po dokonanym zabójstwie sprawcy podpalili dom mieszkalny przy ul. Ogrodowej, w związku z czym zarzuca się im również popełnienie przestępstwa z art. 288 § 1 kk.
         Nadto Paweł T. i Sylwester K. oskarżeni są o to, że dzień wcześniej, w mieszkaniu przy ul. Ogrodowej, działając wspólnie i w porozumieniu z inną ustaloną osobą, dokonali pobicia Jana J., tj. o czyn z art. 158 § 1 kk. 
         Paweł T. i Sylwester K. przyznają się do dokonania pobicia Jana J., twierdzą przy tym, iż nie mieli zamiaru pozbawienia go życia. Kamil K. nie przyznaje się do udziału w zdarzeniu. Oskarżeni nie byli do tej pory karani, wobec wszystkich stosowane jest tymczasowe aresztowanie. Pawłowi T. i Kamilowi K. maksymalnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności, natomiast Sylwestrowi K., który w czasie popełnienia przestępstwa nie ukończył 18 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności.