Akt oskarżenia!

Prokuratura Rejonowa Białystok – Południe w Białymstoku skierowała do Sądu Rejonowego w Białymstoku akt oskarżenia przeciwko Marcinowi W. oraz Celinie i Andrzejowi Z. oskarżonym o paserstwo samochodu osobowego oraz posługiwanie się podrobioną umową kupna sprzedaży pojazdu.
Marcin W. oskarżony został o udzielenie nieustalonej osobie pomocy do zbycia samochodu marki Audi skradzionego w Belgii, w ten sposób, że sprzedał pojazd Celinie i Andrzejowi Z. przekazując dowód rejestracyjny dotyczący innego pojazdu tej samej marki. Samochód Marki Audi posiadał przerobiony numer nadwozia. W czasie transakcji oskarżony posłużył się także podrobiona umową kupna sprzedaży pojazdu. Celina i Andrzej Z. zostali oskarżeni o nabycie pojazdu marki Audi co do którego na podstawie okoliczności towarzyszących transakcji mogli przypuszczać, że został uzyskany za pomocą przestępstwa. Ponadto Celina Z. została oskarżona o wyłudzenie poświadczenia nieprawdy przy rejestracji pojazdu w Starostwie Powiatowym w Białymstoku oraz posłużenie się przy rejestracji podrobioną umowa kupna sprzedaży samochodu marki Audi.

Oskarżony Andrzej Z. jest funkcjonariuszem Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Oskarżeni nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów.

Przestępstwo paserstwa podlega karze pozbawienia wolności do lat 5. Przestępstwo nieumyślnego paserstwa zarzuconego Celinie i Andrzejowi Z. podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.