Akt oskarżenia w sprawie pobicia

Prokuratura Rejonowa Białystok – Południe w Białymstoku skierowała do Sądu Rejonowego w Białymstoku akt oskarżenia przeciwko Karolowi M. (lat 21) Romanowi M. (lat 44) Krzysztofowi K. (lat 32) oskarżonym o to, że:

w dniu 26 grudnia 2010 r. w Białymstoku działając wspólnie i w porozumieniu z innym ustalonym mężczyzną brali udział w pobiciu obywatela Federacji Rosyjskiej narodowości czeczeńskiej, podczas którego używali narzędzia w postaci drewnianej pałki, którą uderzali wymienionego w głowę i tułów oraz zadawali pokrzywdzonemu ciosy nogami i rękoma, a Roman M. dodatkowo użył niebezpiecznego narzędzia w postaci wydawania poleceń do ataku psu rasy American Pit Bull Terier – uznanego za rasę niebezpieczną, czym narazili pokrzywdzonego na niebezpieczeństwo utarty życia lub zdrowia – tj. skutku określonego w art.156§1 kk lub w art.157§1 kk, w wyniku czego pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci ran kąsanych głowy i obydwu przedramion, które spowodowały naruszenie czynności narządu skóry i rozstroju zdrowia na czas przekraczający 7 dni oraz stłuczenia tkanek miękkich powłok głowy, urazu jamy brzusznej i stłuczenia lewej nerki, które stanowią naruszenie czynności narządu ciała na czas nie przekraczający 7 dni, przy czym Krzysztof K. czynu tego dopuścił w okresie 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne

tj. wobec Karola M. o czyn z art.158§1 kk., Romana M. o czyn z art.159 kk, zaś Krzysztofa K. o czyn z art.158 § 1 k.k. w zw. z art.64 § 1 k.k.

Oskarżeni w toku postępowania przygotowawczego nie przyznali się do popełnienia zarzucanego czynu. Przestępstwo pobicia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. W przypadku oskarżonego Romana M. któremu zarzucono działanie przy użyciu niebezpiecznego narzędzie zagrożenie karą pozbawienia wolności wynosi od 6 miesięcy do lat 8.