Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa w Kleosinie

W dniu 08.04.2010 r., Prokuratura Rejonowa w Białymstoku skierowała do Sądu Okręgowego w Białymstoku akt oskarżenia przeciwko Adamowi B. oraz Annie Marii H..
         Oboje są oskarżeni o to, że w dniu 16 lipca 2009 r. w Kleosinie, działając wspólnie i w porozumieniu z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia L. K. oraz dokonania na jej osobie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia ( kamień o wadze około 2 kg ), spowodowali u pokrzywdzonej obrażenia ciała w postaci siedemnastu ran tłuczonych głowy z pęknięciem czaszki i krwawieniem podpajęczynówkowym, złamania nosa wraz z kompleksem jarzmowo-szczękowym po stronie prawej z krwawieniem zewnętrznym do dróg oddechowych oraz złamania symetrycznego żeber i mostka, co skutkowało zgonem L. K., a następnie przeszukali jej mieszkanie zabierając w celu przywłaszczenia telefon komórkowy o wartości nie mniejszej niż 99 zł., tj. o czyn z art. 148 § 1 k.k. w zb. z art. 280 § 2 k.k.
         Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.