Napad na ekspedientkę w Hajnówce. Dwóch podejrzanych tymczasowo aresztowanych

Prokuratura Rejonowa w Hajnówce wszczęła śledztwo przeciwko Dawidowi Tomaszowi T. (21 lat)  i Piotrowi K. (24 lata), podejrzanym o dokonanie rozboju na osobie Haliny J., tj. o przestępstwo z art. 280 § 1 kk i inne.

Z ustaleń postępowania wynika, że w dniu 21 marca 2012 roku około godz. 18.05 podejrzani udali się do sklepu spożywczo - przemysłowego w Hajnówce, przy ul. Białostockiej. Po wejściu do środka jeden z mężczyzn drewnianym kołkiem uderzył kilkakrotnie ekspedientkę w dłonie, którymi zasłaniała ona głowę przed ciosami, natomiast drugi w tym czasie zabrał kasę fiskalną z zawartością pieniędzy. W wyniku zdarzenia pokrzywdzona doznała obrażeń ciała, które naruszyły czynności narządów jej ciała na okres powyżej 7 dni. Jeden z podejrzanych został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji z KPP w Hajnówce w pościgu podjętym bezpośrednio po zdarzeniu, zaś drugi kilka godzin później. Występek z art. 280 § 1 kk zagrożony jest karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie postanowienia Sądu Rejonowego  w Bielsku Podlaskim Zamiejscowy VII Wydział Karny z siedzibą w Hajnówce z dnia 24 marca 2012 roku obaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.