Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa na Bacieczkach w Białymstoku - Prokuratura Okręgowa w Białymstoku

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku

W dniu 28 grudnia 2018 roku Prokuratura Rejonowa Białystok-Północ w Białymstoku skierowała do Sądu Okręgowego w Białymstoku akt oskarżenia przeciwko Markowi D. podejrzanemu o to, że:

w dniu 15 maja 2018 roku w Białymstoku działając z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia L. D. dokonał jej zabójstwa w ten sposób, że podczas kłótni używając przemocy przewrócił pokrzywdzoną na wersalkę, a następie przycisnął do jej twarzy poduszkę uniemożliwiając oddychanie, czym spowodował obrażenia ciała w postaci zadrapań na twarzy, obrzęk górnej wargi, ranę w okolicy czubka głowy oraz na nogach, podbiegnięcia krwawe na plecach i ostatecznie doprowadzając do śmiertelnego zejścia L. D. wskutek uduszenia,

tj. o przestępstwo z art. 148 § 1 kk.

Marek D. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. W swoich wyjaśnieniach opisał przebieg zdarzenia wskazując, że jego zachowanie, polegające na duszeniu żony poduszką, motywowane było chęcią jej uciszenia. Miał on dość jej krzyków. Po tym zdarzeniu podejrzany schował ciało żony do kufra stojącego w pokoju i wyszedł z domu. W związku z ujawnionymi w toku postępowania okolicznościami uzasadniającymi wątpliwości co do stanu zdrowia psychicznego podejrzanego Marka D. zasięgnięto opinii biegłych lekarzy psychiatrów, którzy na podstawie przeprowadzonych badań i obserwacji psychiatrycznej stwierdzili, że miał on całkowicie zachowaną zdolność rozumienia znaczenia czynu i kierowania swoim postępowaniem.

Za popełnienie zarzuconego czynu Markowi D. grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności, albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Rejestr zmian dla: Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa na Bacieczkach w Białymstoku

Podmiot odpowiedzialny:
Prokuratura Okręgowa w Białymstoku
Wytworzył:
Paweł Sokołowski
Opublikował:
Paweł Sokołowski
Dokument z dnia:
2019-02-15
Publikacja w dniu:
2019-02-15
Zmiany:
Podejrzyj
Serwis pełni funkcję strony Biuletynu Informacji Publicznej Prokuratury Okręgowej w Białymstoku
2019 Copyright by Prokuratura Okręgowa w Białymstoku Agencja iArt